Akira Matsunaga (1948)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akira Matsunaga
Të dhënat personale
Emri i plotëAkira Matsunaga
Data e lindjes (1948-08-08) 8 Gusht, 1948 (71 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1971–1982Hitachi
Ekipi kombëtar
1973–1976Japonia10(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Akira Matsunaga (lindur më 8 Gusht 1948) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 10 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1973 3 0
1974 0 0
1975 0 0
1976 7 2
Gjithsej 10 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]