Alaincourt-la-Côte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alaincourt-la-Côte
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Alaincourt-la-Côte is located in Franca
Alaincourt-la-Côte
Alaincourt-la-Côte
48°53′56″V 6°20′32″L / 48.8989°V 6.3422°L / 48.8989; 6.3422Koordinatat: 48°53′56″V 6°20′32″L / 48.8989°V 6.3422°L / 48.8989; 6.3422
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Château-Salins
Kantoni Delme
Ndërbashkësia Saulnois
Kryetari Bernard Doyen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.17 km2
Popullsia 140 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57590
INSEE 57010


Alaincourt-la-Côte është një komunëFrancë. Alaincourt-la-Côte bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe prej 4.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]