Alan O'Brien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alan O'Brien
Të dhënat personale
Data e lindjes20 shkurt 1985
Vendi i lindjesDublin, Republika e Irlandës
Gjatësia1.78 m (5 ft 10 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualHungerford Town F.C.
Karriera në rini
2001–2004Newcastle United
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2007Newcastle United F.C.5(0)
2005Carlisle United F.C. (huazim)5(1)
2007–2009Hibernian F.C.n47(0)
2009–2011Swindon Town F.C.30(0)
2011–2012Yeovil Town F.C.13(0)
2012Gateshead F.C.12(0)
2012–Hungerford Town F.C.73(4)
Ekipi kombëtar
2006–2007Republika e Irlandës5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Alan O'Brien (lindi më 20 shkurt 1985) është futbollist irlandez i cili luan për skuadrën Hungerford Town. Alan poashtu ka luajtur për kombëtaren irlandeze nga viti 2006 deri në vitin 2007.