Alaró

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alaró
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Alaró is located in Spanjë
Alaró
Alaró

Koordinatat: 39°42′24″V 2°47′27″L / 39.70667°V 2.79083°L / 39.70667; 2.79083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Joan Simonet Pons (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.72 km2
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7340
Koordinatat 39° 42′ 24″ Veri

2° 47′ 27″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajalaro.net


Alaró është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Alaró ka 5178 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.72 km2.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Alaró kufizohet nga Bunyola, Escorca, Lloseta, Manacor Valley, Binissalem, Consell dhe Santa Maria del Camino.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]