Jump to content

Alata, Corse-du-Sud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Alata, Corse-du-Sud
VendiFranca
RajoniCorsica
DepartamentiCorse-du-Sud
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Alata, Corse-du-Sud është një komunëFrancë. Alata bën pjesë në departamentin Corse-du-Sudrajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 2955 banorë dhe sipërfaqe prej 30.37 km².

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]