Albano Bogdo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Albano Bogdo
U lind nëPrill 11, 1987(1987-04-11)
Sarandë, Shqipëri
KombësiaShqipëria
ArsimiAkademia e Arteve (Diplomuar në 2009)
PunësimiAktor; Komedian
Vite aktiviteti2010-Tani
Punë e shquar
Aktor Komedik:
Apartamenti 2XL (2010-2018)
Duplex (2018-2019)
Klanifornia (Tetor 2019 deri në vazhdim)


Albano Bogdo është një aktor dhe humorist Shqiptar i njohur për përformimet në spektaklet humoristike si Apartmenti 2XL, Duplex dhe Klanifornia. Ai ka lindur në Sarandë, 11 Prill 1987. Bogdo është diplomuar për aktrim në Akademinë e Arteve ne vitin 2009.