Albert, Somme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albert, Somme
Komunë
noform
Pamje nga Albert, Somme
Vendndodhja
Albert, Somme is located in Franca
Albert, Somme
Albert, Somme
50°00′10″V 2°39′10″L / 50.0028°V 2.6528°L / 50.0028; 2.6528Koordinatat: 50°00′10″V 2°39′10″L / 50.0028°V 2.6528°L / 50.0028; 2.6528
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Albert
Ndërbashkësia Pays du Coquelicot
Kryetari Stéphane Demilly
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.8 km2
Lartësia 67 m (m.n.d.)
Popullsia 10,064 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80300
INSEE 80016


Albert, Somme është një komunëFrancë. Albert bën pjesë në departamentin Sommerajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 10,064 banorë (regjistrimi 2014) dhe sipërfaqe prej 13.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]