Albert County

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Albert County (kthjellim).


Albert County
Albert County
—  konte  —
Albert County is located in Kanadaja
Albert County
Albert County
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°45′50″V 64°53′01″P / 45.763917°V 64.883583°P / 45.763917; -64.883583 (Albert County)Koordinatat: 45°45′50″V 64°53′01″P / 45.763917°V 64.883583°P / 45.763917; -64.883583 (Albert County)
Sipërfaqja 1.806,54 km2
Popullsia 28.846 banorë 2011
Dendësia 15,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4

Albert County është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 1806.54 km² dhe popullsi 28846 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)" (në anglisht). Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick