Albert Ukelli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Albert Ukelli është poet, shkrimtarë dhe gazetarë nga Kosova, ka dy libra të botuara në gjuhën shqipe. Disa nga poezit e tija janë përkthyer edhe në gjuhën suedeze, angleze dhe gjermane. Ukelli shkruan edhe tregime dhe novela.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Veprat e autorit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]