Albias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albias
Komunë
Vendndodhja
Albias is located in Franca
Albias
Albias
44°05′27″V 1°27′01″L / 44.0908°V 1.4503°L / 44.0908; 1.4503Koordinatat: 44°05′27″V 1°27′01″L / 44.0908°V 1.4503°L / 44.0908; 1.4503
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Montauban
Kantoni Nègrepelisse
Ndërbashkësia Terrasses et Vallée de l'Aveyron
Kryetari Christian Teyssières
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.6 km2
Lartësia 91 m (m.n.d.)
Popullsia 3187 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 82350
INSEE 82002


Albias është një komunëFrancë. Albias bën pjesë në departamentin Tarn-et-Garonnerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 3187 banorë dhe sipërfaqe prej 21.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Albias – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale