Albin Pelak

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albin Pelak
Të dhënat personale
Emri i plotëAlbin Pelak
Data e lindjes (1981-04-09) 9 Prill, 1981 (40 vjeç)
Vendi i lindjesNovi Pazar, Serbia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999-2002Sarajevo
2003Cerezo Osaka
2003-2005Sarajevo
2006-2007Željezničar Sarajevo
2007Zvezda Irkutsk
2007-2009Željezničar Sarajevo
2009-2010Olimpik Sarajevo
Ekipi kombëtar
2002–2005Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Albin Pelak (lindur më 9 Prill 1981) është një ish-futbollist Bosnjes dhe Hercegovines.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin Bosnjes dhe Hercegovines ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina
Vite Ndeshje Gola
2002 1 0
2003 0 0
2004 0 0
2005 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]