Albitreccia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albitreccia
Komunë
noform
Pamje nga Albitreccia
Vendndodhja
Albitreccia is located in Franca
Albitreccia
Albitreccia
41°51′48″V 8°56′33″L / 41.8633°V 8.9425°L / 41.8633; 8.9425Koordinatat: 41°51′48″V 8°56′33″L / 41.8633°V 8.9425°L / 41.8633; 8.9425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Corse-du-Sud
Qarku Arrondissement Ajaccio
Kantoni Santa-Maria-Siché
Kryetari Pierre-Paul Luciani
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.76 km2
Lartësia 425 m (m.n.d.)
Popullsia 1617 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20128
INSEE 2A008


Albitreccia është një komunëFrancë. Albitreccia bën pjesë në departamentin Corse-du-Sudrajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 1617 banorë dhe sipërfaqe prej 45.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]