Albons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albons
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Albons.svg
Vendndodhja
Albons is located in Spanjë
Albons
Albons

Koordinatat: 42°6′31″V 3°4′52″L / 42.10861°V 3.08111°L / 42.10861; 3.08111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Julià Giró i Colomer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.18 km2
Popullsia 710 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Albonencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17136
Koordinatat 42° 6′ 31″ Veri

3° 4′ 52″ Lindje


Albons është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Albons ka 710 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.18 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Albons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale