Albrecht Behmel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albrecht Behmel
Ditëlindja:6 mars 1971
Vendlindja:Stuttgart, Gjermani
Pseudonim(e):Albrecht
Kombësia:gjermanisht
Zhanri:Tregime, Prozë, Romene, Science fiction

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albrecht Behmel ka studiuar Histori, Filozofi dhe Politike ne Heidelberg dhe Berlin. Ai jeton ne Berlin. Ka shkruar Romane, Skenare dhe Libra Specialiteti. Ne vitin 2003 per Radiodramen e tij mbi poetin irlandez Flann O’Brien ka fituar cmimin e Akademise Gjermane te Arteve Figurative. Librat e tij trajtojne temat Berlin, Qyteterim, Dialekt, Veshtiresite e komunikimit njerezor, Internet, B-movies(filma) dhe Kuaj.

Bibliografia e preços[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Internet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]