Albulena Haxhiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albulena Haxhiu

Albulena Haxhiu (e lindur më 11 Maj 1987) është politikane shqiptare, e cila ishte deputete e Vetëvendosje! në legjislaturën e katërt të Kuvendit të Kosovës. Gjatë detyrës së saj në Kuvend, ajo ishte anëtare e Nën-komitetit për Mandat, Imunitet dhe Rregullim si dhe anëtare e Komitetit për Legjislacion.

Haxhiu ka përfunduar studimet Bachelor dhe Master në Fakultetin Juridik të Universitetit të Prishtinës. Ajo është e martuar dhe ka një fëmijë. Haxhiu është mbesa e Ahmet Haxhiut.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]