Albulena Haxhiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Albulena Haxhiu (e lindur më 11 maj 1987) është politikane shqiptare, e cila ishte deputete e Vetëvendosjes prej legjislaturës së katërt të Kuvendit të Kosovës. Prej 3 shkurtit 2020, Haxhiu shërben si Ministre e Drejtësisë në Kosovë.[1]

Albulena Haxhiu
Albulena Haxhiu.jpg
Ministre e Drejtësisë
3 shkurt 2020 – aktiv
Paraardhësi: Abelard Tahiri
Anëtare e Kuvendit të Kosovës
2010 – aktiv
Të dhënat personale
Lindi më: 11 maj 1987
Lindi në: Prishtinë, Kosovë
Kombësia: Shqiptare e Kosovës
Profesioni: Politikane
Partia politike: Lëvizja Vetëvendosje

Haxhiu ka përfunduar studimet Bachelor dhe Master në Fakultetin Juridik të Universitetit të Prishtinës. Ajo është e martuar dhe ka një fëmijë. Haxhiu është mbesa e Ahmet Haxhiut.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://md.rks-gov.net/page.aspx Archived 20 October 2017[Date mismatch] at the Wayback Machine.?

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]