Aleksandër Peçi (kompozitor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Aleksandër Peçi)
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull bën fjalë për kompozitorin Aleksandër Peçi dhe nuk duhet ngatërruar me ushtarakun Aleksandër Peçi.


Aleksandër Peçi
Lindi më: 11 korrik 1951
Lindi në: Tiranë
Kombësia: shqiptar
Profesioni: kompozitor

Aleksandër Peçi lindi më 11 korrik 1951Tiranë është një nga kompozitorët më të mëdhenj modernë shqiptarë. Artist i merituar nga 1989.

Vepra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.