Aleksandër Peçi (kompozitor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull bën fjalë për kompozitorin Aleksandër Peçi dhe nuk duhet ngatërruar me ushtarakun Aleksandër Peçi.


Aleksandër Peçi
Aleksandër Peçi
Lindi më: 11 korrik 1951
Lindi në: Tiranë
Kombësia: shqiptar
Profesioni: kompozitor

Aleksandër Peçi lindi më 11 korrik 1951Tiranë është një nga kompozitorët më të mëdhenj modernë shqiptarë. Artist i merituar nga 1989.

Vepra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.