Alex Brosque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alex Brosque
Të dhënat personale
Emri i plotëAlex Brosque
Data e lindjes (1983-10-12) 12 Tetor, 1983 (38 vjeç)
Vendi i lindjesSydney, Australia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001-2004Marconi Stallions
2004Feyenoord
2005Westerlo
2005-2006Brisbane Roar
2006-2011Sydney FC
2011-2012Shimizu S-Pulse
2012-2014Al-Ain
2014-Sydney FC
Ekipi kombëtar
2004–2013Australia21(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Alex Brosque (lindur më 12 Tetor 1983) është një futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 21 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2004 3 0
2005 0 0
2006 1 0
2007 0 0
2008 0 0
2009 0 0
2010 1 0
2011 5 3
2012 9 2
2013 2 0
Gjithsej 21 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]