Alexain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alexain
Komunë
Vendndodhja
Alexain is located in Franca
Alexain
Alexain
48°13′47″V 0°46′00″P / 48.2297°V 0.7667°P / 48.2297; -0.7667Koordinatat: 48°13′47″V 0°46′00″P / 48.2297°V 0.7667°P / 48.2297; -0.7667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Mayenne
Qarku Arrondissement Mayenne
Kantoni Mayenne-Ouest
Ndërbashkësia Pays de Mayenne
Kryetari Ernest Guihery
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.24 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 535 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 53240
INSEE 53002


Alexain është një komunëFrancë. Alexain bën pjesë në departamentin Mayennerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 535 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe prej 16.24 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alexain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale