Alexander Payne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alexander Payne (2005)

Regjisor nga ShBA-ja ishte kandidat për çmimin Golden Globe të vitit 2005 në kategorin regjia më e mirë si dhe së bashu me autorin Jim Taylor është kandiduar për kategorin e autorëve më të mirë të skenografis. Alexander Payne u kandidua me regjinë dhe skenarin e filmit Sideways.