Alexandre Lopes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alexandre Lopes
Të dhënat personale
Emri i plotëAlexandre Lopes
Data e lindjes (1974-10-29) 29 Tetor, 1974 (46 vjeç)
Vendi i lindjesRio de Janeiro, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994-1995Criciúma
1996-1997Corinthians Paulista
1997-1998Sport Recife
1999-2000Fluminense
2001Goiás
2001Spartak Moscow
2002-2003Tokyo Verdy
2004Internacional
2005Portuguesa Desportos
2006Criciúma
Ekipi kombëtar
1995–1996Flag of Brazil.svg Brazili3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Alexandre Lopes (lindur më 29 Tetor 1974) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1995 1 0
1996 2 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]