Alexandre Torres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alexandre Torres
Të dhënat personale
Emri i plotëAlexandre Torres
Data e lindjes (1966-08-22) 22 Gusht, 1966 (53 vjeç)
Vendi i lindjesRio de Janeiro, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985-1991Fluminense
1992-1995Vasco da Gama
1995-1999Nagoya Grampus Eight
2000-2001Vasco da Gama
Ekipi kombëtar
1992Flag of Brazil.svg Brazili1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Alexandre Torres (lindur më 22 Gusht 1966) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1992 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]