Algrange

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algrange
Komunë
noform
Pamje nga Algrange
Stema_figura
Vendndodhja
Algrange is located in Franca
Algrange
Algrange
49°21′36″V 6°02′56″L / 49.36°V 6.0489°L / 49.36; 6.0489Koordinatat: 49°21′36″V 6°02′56″L / 49.36°V 6.0489°L / 49.36; 6.0489
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Thionville-Ouest
Kantoni Algrange
Ndërbashkësia Val de Fensch
Kryetari Patrick Peron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.96 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 6364 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57440
INSEE 57012


Algrange është një komunëFrancë. Algrange bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 6364 banorë dhe sipërfaqe prej 6.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]