Ali Buhara Mete

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ali Buhara Mete
Informacione personale
Ditëlindja 20 shkurt 1983
Vendlindja Stamboll, Turqi
Filma & seriale 
 shquar
Lugina e Ujqërve Kurthi
Kombësia Turk

Ali Buhara Mete lindi më 20 shkurt, 1983, ai luan në seriale dhe kinema turke.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kinema
Viti Titulli Roli
2016 Posta Kutusu Berk
Serial
Viti Titulli Roli
1993 Ortaklar Ali
2006 Yolun Sonu Tarık
2008 Eşref Saati Mete
2010 Halil İbrahim Sofrası Şener
2011 Bir Kadın Tanıdım Hüseyin
2012-2015 Lugina e Ujqërve Kurthi Akif

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]