Aliya Nazarbayeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Aliya Nursultanqyzy Nazarbaeva (Kazakisht: Әлия Нұрсұлтанқызы Назарбаева; lindi më 2 mars 1980[1]) është biznesmene kazake,[1] dhe vajza e presidentit kazak Nursultan Nazarbaev. Nazarbayeva u shkollua në Kazakistan, dhe vazhdoi shkollimin e saj në Mbretërinë e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara.[1] Përveç gjuhës së saj amtare, ajo din të flasë Anglisht, Rusisht dhe Gjermanisht.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b c d "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 14 tetor 2011. Marrë më 30 tetor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]