Alland'Huy-et-Sausseuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alland'Huy-et-Sausseuil
Komunë
noform
Pamje nga Alland'Huy-et-Sausseuil
Stema_figura
Vendndodhja
Alland'Huy-et-Sausseuil is located in Franca
Alland'Huy-et-Sausseuil
Alland'Huy-et-Sausseuil
49°30′46″V 4°33′21″L / 49.512777777778°V 4.5558333333333°L / 49.512777777778; 4.5558333333333Koordinatat: 49°30′46″V 4°33′21″L / 49.512777777778°V 4.5558333333333°L / 49.512777777778; 4.5558333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.71 km2
Popullsia 266 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08006


Alland'Huy-et-Sausseuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Alland'Huy-et-Sausseuil ka një popullsi prej 266 banorë dhe sipërfaqe 8.71 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Alland'Huy-et-Sausseuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale