Jump to content

Alter Bridge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Alter Bridge është një grup Amerikan i rokut, i formuar në vitin 2004Orlando, Florida, nga ish anëtarët e Creed, kitarist kryesor Mark Tremonti, basist Brian marshall dhe bateristi Scott Phillips. Këngëtari kryesor dhe kitaristi i ritmit Myles Kennedy, ish anëtar i The Mayfield Four. Tremonti e emëroi grupin si një urë aktuale që ndodhej në Detroit, Michingan afër shtëpisë së tij të mëparshme.