Alyssa Milano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Alyssa Milano
U lind në
Alyssa Jayne Milano

19 dhjetor 1972
Alyssa Milano

Alyssa Jayne Milano lindi më 19 dhjetor 1972Brooklyn, New York City, New York. Është një aktore, producente dhe këngëtare amerikane. Prej 1998 - 2006 luajti ajo në Charmed.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. Old Enough (1984)
 2. Who's the Boss? (1984-1992)
 3. Commando (1985)
 4. The Canterville Ghost (1986)
 5. Crash Course (1988)
 6. Dance 'Til Dawn (1988)
 7. Teen Steam (1988) (a.k.a. Alyssa Milano's Teen Steam)
 8. Speed Zone! (1989)
 9. Little Sister (1991)
 10. Where the Day Takes You (1992)
 11. Casualties of Love: The Long Island Lolita Story (1992)
 12. Candles in the Dark (1993)
 13. The Webbers (1993)
 14. Confessions of a Sorority Girl (1994)
 15. Double Dragon (1994)
 16. Embrace of the Vampire (1994)
 17. Poison Ivy II: Lily (1995)
 18. The Surrogate (1995)
 19. Public Enemies (1995)
 20. Deadly Sins (1995)
 21. To Brave Alaska (1996)
 22. Glory Daze (1996)
 23. Fear (1996)
 24. Hugo Pool (1996)
 25. Jimmy Zip (1996)
 26. Body Count (1997)
 27. Goldrush: A Real-Life Alaskan Adventure (1998)
 28. Charmed (1998-2006)
 29. Buying the Cow (2000)
 30. Diamond Hunters (2001)
 31. Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure (2001) (Dublim)
 32. Kiss The Bride (2002)
 33. Dickie Roberts: Former Child Star (2003)
 34. Jimmy Neutron: Win, Lose and Kaboom (2004) (Dublim)
 35. Dinotopia: Quest for the Ruby Sunstone (2005) (Dublim)


Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.