Amagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Amagne
Komunë
noform
Pamje nga Amagne
Stema_figura
Vendndodhja
Amagne is located in Franca
Amagne
Amagne
49°31′03″V 4°30′03″L / 49.5175°V 4.5008333333333°L / 49.5175; 4.5008333333333Koordinatat: 49°31′03″V 4°30′03″L / 49.5175°V 4.5008333333333°L / 49.5175; 4.5008333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.32 km2
Popullsia 711 banorë
Dendësia 76 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08008
Faqja Zyrtare http://www.amagne.fr/


Amagne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Amagne ka një popullsi prej 711 banorë dhe sipërfaqe 9.32 km², me një dendësi prej 76 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Amagne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale