Ambt Montfort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ambt Montfort (kthjellim).


Ambt Montfort
—  woonplaats  —
stema_figuraFlag of Ambt Montfort, Dutch.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Roerdalen
Koordinatat 51°08′38″V 6°00′07″L / 51.14385°V 6.0020833°L / 51.14385; 6.0020833 (Ambt Montfort)Koordinatat: 51°08′38″V 6°00′07″L / 51.14385°V 6.0020833°L / 51.14385; 6.0020833 (Ambt Montfort)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Ambt Montfort is located in Hollandë
Ambt Montfort
Ambt Montfort

Ambt Montfort është një qytezë në Roerdalen, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu