Roerdalen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Roerdalen
Flamuri i Roerdalen
Stema zyrtare e Roerdalen
Popullsia
 • Gjithsej21.257
Faqja zyrtarewww.roerdalen.nl

Roerdalen është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 88.65 km² dhe popullsi 21257 banorë[1]. Sint Odiliënberg është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu