Amer, Girona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Amer, Girona
Komunë
noform
View of Amer
Vendndodhja
Amer, Girona is located in Spanjë
Amer, Girona
Amer, Girona

Koordinatat: 42°0′45″V 2°36′14″L / 42.01250°V 2.60389°L / 42.01250; 2.60389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.05 km2
Lartësia 186 m (m.n.d.)
Popullsia 2304 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17007
Koordinatat 42° 0′ 45″ Veri

2° 36′ 14″ Lindje


Amer, Girona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Amer, Girona ka 2304 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.05 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]