Ami Sugita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ami Sugita
Të dhënat personale
Emri i plotëAmi Sugita
Data e lindjes (1992-03-14) 14 Mars, 1992 (28 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–Iga FC Kunoichi101(27)
Ekipi kombëtar
2014–2017Japonia6(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ami Sugita (杉田 亜未 Sugita Ami?, lindur më 14 Mars 1992) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 1 0
2015 3 2
2016 1 0
2017 1 0
Gjithsej 6 2

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)