Amir Karić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Amir Karić
Të dhënat personale
Emri i plotëAmir Karić
Data e lindjes (1973-12-31) 31 Dhjetor, 1973 (47 vjeç)
Vendi i lindjesVelenje, Sllovenia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992-1993Rudar Velenje
1993-1997Maribor Branik
1997-1998Gamba Osaka
1998-2000Maribor Pivovarna Laško
2000Ipswich Town
2001Crystal Palace
2001-2004Maribor Pivovarna Laško
2004Moscow
2004-2005Mura
2005AEL Lemesos
2006Koper
2006Anorthosis Famagusta
2007Interblock Ljubljana
2007-2009Olimpija Ljubljana
2009-2011Koper
2012Železničar Maribor
2013Malečnik
Ekipi kombëtar
1996–2004Flag of Slovenia.svg Sllovenia64(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Amir Karić (lindur më 31 Dhjetor 1973) është një ish-futbollist slloven.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin slloven ka luajtur 64 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Slovenia.svg Sllovenia
Vite Ndeshje Gola
1996 3 1
1997 5 0
1998 3 0
1999 9 0
2000 11 0
2001 7 0
2002 11 0
2003 8 0
2004 7 0
Gjithsej 64 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]