Anchamps

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anchamps
Komunë
noform
Pamje nga Anchamps
Vendndodhja
Anchamps is located in Franca
Anchamps
Anchamps
49°55′53″V 4°40′31″L / 49.931388888889°V 4.6752777777778°L / 49.931388888889; 4.6752777777778Koordinatat: 49°55′53″V 4°40′31″L / 49.931388888889°V 4.6752777777778°L / 49.931388888889; 4.6752777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.26 km2
Popullsia 226 banorë
Dendësia 100 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08500
INSEE 08011


Anchamps është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Anchamps ka një popullsi prej 226 banorë dhe sipërfaqe 2.26 km², me një dendësi prej 100 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Anchamps – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale