Andrea Bogdani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Andrea Bogdani (afersisht. 1600-1683) gjithashtu i njohur si Ndre Bogdani ka qene nje intelektual shqiptar, gramatikan dhe prelat i Kishës Romake Katolike.

Andrea Bogdani ka lindur ne fillim te shek 17 në Prizren, Perandoria Osmane

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]