Andrea Poli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Andrea Poli
AndreaPoli.png
Poli më Sampdoria në 2012
Të dhënat personale
Emri i plotë Andrea Poli
Data e lindjes (1986-09-29) 29 Shtator 1986 (31 vjeç)
Vendi i lindjes Vittorio Veneto, Italy
Gjatësia 1,82 m (5 ft 11+12 in)
Pozita ne fushë Mesfushori
Informacionet për klubin
Klubi aktual Bologna
Numri -
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2006–2007 Treviso 4 (0)
2007–2013 Sampdoria 84 (3)
2008–2009 Sassuolo (huazim) 32 (5)
2011–2012 Internazionale (huazim) 18 (0)
2013–2017 Milan 90 (3)
0 Bologna 0
Ekipi kombëtar
2006 Italia U17 7 (0)
2006 Italia U18 4 (0)
2006–2008 Italia U19 11 (2)
2008 Italia U20 1 (0)
2009–2010 Italia U21 12 (1)
2012– Italia 5 (1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 5 Qershor 2017.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 9 Shtator 2014

Andrea Poli (lindur më 29 shtator 1986) është nje futbollist italian i cili luan si mesfushor në Serie A më klubin Bologna.

Trofe[redakto | redakto tekstin burimor]

Klub[redakto | redakto tekstin burimor]

Milan