Andreas Barkoulis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andreas Barkoulis
Informacione personale
Ditëlindja 4 gusht 1936
Vendlindja Pireu, Greqia
Ditëvdekja 23 gusht 2016
Vendvdekja Athina, Greqia

Andreas Barkoulis (4 gusht 1936 – 23 gusht 2016) ishte aktorë ortodoks greqishtfolës.[1][2] Ai ishte aktorë i famshëm në vitet 1950-ta dhe 60-ta në Greqi.[3][4]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Classicgreekcinema.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 26 gusht 2016. Marrë më 24 gusht 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ http://news247.gr/eidiseis/afieromata/pethane-o-andreas-mparkoylhs.4214160.html
  3. ^ Vrasidas Karalis (2 shkurt 2012). A History of Greek Cinema. A&C Black. f. 84. ISBN 978-1-4411-3500-1. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ Achilleas Hadjikyriacou (24 tetor 2013). Masculinity and Gender in Greek Cinema: 1949-1967. Bloomsbury Publishing. f. 88. ISBN 978-1-4411-8573-0. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)