Angelniemi

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Angelniemi
Angelniemen kunta
Ish Komunë
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Finland Proper
Provinca Finlanda Perëndimore
Të dhëna të tjera
Themelimi 1916
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Angelniemi (Angelniemen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finland Proper.

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

 Commons: Angelniemi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale