Antheny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Antheny
Komunë
noform
Pamje nga Antheny
Stema_figura
Vendndodhja
Antheny is located in Franca
Antheny
Antheny
49°50′55″V 4°18′46″L / 49.848611111111°V 4.3127777777778°L / 49.848611111111; 4.3127777777778Koordinatat: 49°50′55″V 4°18′46″L / 49.848611111111°V 4.3127777777778°L / 49.848611111111; 4.3127777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.14 km2
Popullsia 109 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08260
INSEE 08015


Antheny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Antheny ka një popullsi prej 109 banorë dhe sipërfaqe 10.14 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Antheny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale