Anto Drobnjak

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anto Drobnjak
Të dhënat personale
Emri i plotëAnto Drobnjak
Data e lindjes (1968-09-21) 21 Shtator, 1968 (52 vjeç)
Vendi i lindjesBijelo Polje, Mali i Zi
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986-1990Jedinstvo Bijelo Polje
1990-1992Budućnost Titograd
1992-1994Red Star Belgrade
1994-1997Bastia
1997-1998Lens
1998-1999Gamba Osaka
1999-2001Sochaux-Montbéliard
2001-2002Martigues
Ekipi kombëtar
1996–1998Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia6(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Anto Drobnjak (lindur më 21 Shtator 1968) është një ish-futbollist malazez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin jugosllave ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1996 1 0
1997 2 1
1998 3 1
Gjithsej 6 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]