Antonio Donnarumma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Antonio Donnarumma
Të dhënat personale
Emri i plotë Antonio Donnarumma
Data e lindjes (1990-07-07) 7 Korrik 1990 (27 vjeç)
Vendi i lindjes Castellammare di Stabia, Itali
Gjatësia 1,95 m (6 ft 5 in)[1]
Pozita ne fushë Portier
Informacionet për klubin
Klubi aktual Milan
Numri 12
Kariera në rini
1999–2005 Juve Stabia
2005–2009 Milan
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2009–2012 Milan 0 (0)
2010–2011 Piacenza (huazim) 2 (0)
2011–2012 Gubbio (huazim) 37 (0)
2012–2016 Genoa 1 (0)
2014–2015 Bari (huazim) 25 (0)
2016–2017 Asteras Tripolis 21 (0)
2017– Milan 0 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 10 Prill 2017.
† Ndeshje (Gola).

Antonio Donnarumma (lindur më 7 Korrik 1990) është një lojtar italian i cili luan si portierSerie A per klubin Milan.

Është vëllai i Gianluigit, i cili ashte gjithashtu portier i Milanit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]