Antunovac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Antunovac
—  Qytet  —
Pamje nga Antunovac

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Osijek-Baranja
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.49°0′0″V 18.68°0′0″L / 45.49000°V 18.68000°L / 45.49000; 18.68000 (Antunovac)Koordinatat: 45.49°0′0″V 18.68°0′0″L / 45.49000°V 18.68000°L / 45.49000; 18.68000 (Antunovac)
Popullsia 2.181 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Antunovac is located in Kroacia
Antunovac
Antunovac

Antunovac (në Kroatisht )' është një qytet në zhupaninë Osijek-BaranjaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2181 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2191 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2283 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.46%.[2]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)