Ao Tanaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ao Tanaka
Të dhënat personale
Emri i plotëAo Tanaka
Data e lindjes (1998-09-10) 10 Shtator, 1998 (23 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKawasaki Frontale
Numri25
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2017–Kawasaki Frontale28(2)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ao Tanaka (田中 碧 Tanaka Ao?, lindur më 10 Shtator 1998) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 2 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]