Aouste

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aouste
Komunë
noform
Pamje nga Aouste
Stema_figura
Vendndodhja
Aouste is located in Franca
Aouste
Aouste
49°47′51″V 4°18′56″L / 49.7975°V 4.3155555555556°L / 49.7975; 4.3155555555556Koordinatat: 49°47′51″V 4°18′56″L / 49.7975°V 4.3155555555556°L / 49.7975; 4.3155555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.83 km2
Popullsia 206 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08290
INSEE 08016


Aouste është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Aouste ka një popullsi prej 206 banorë dhe sipërfaqe 12.83 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Aouste – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale