Apremont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Apremont
Komunë
noform
Pamje nga Apremont
Vendndodhja
Apremont is located in Franca
Apremont
Apremont
49°16′08″V 4°59′17″L / 49.268888888889°V 4.9880555555556°L / 49.268888888889; 4.9880555555556Koordinatat: 49°16′08″V 4°59′17″L / 49.268888888889°V 4.9880555555556°L / 49.268888888889; 4.9880555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.86 km2
Popullsia 126 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08017


Apremont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Apremont ka një popullsi prej 126 banorë dhe sipërfaqe 12.86 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Apremont (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale