Arbúcies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arbúcies
Komunë
Stema_figuraBandera d'Arbúcies.svg
Vendndodhja
Arbúcies is located in Spanjë
Arbúcies
Arbúcies

Koordinatat: 41°49′4″V 2°31′1″L / 41.81778°V 2.51694°L / 41.81778; 2.51694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 86.24 km2
Popullsia 6741 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 49′ 4″ Veri

2° 31′ 1″ Lindje


Arbúcies është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Arbúcies ka 6741 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 86.24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]