Arben Isaraj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Arben Isaraj është deputet i Partisë SocialisteKuvendin e Shqipërisë. Me 2 tetor 2017 emërohet si drejtor i targave dhe patentave në Drejtorinë e Përgjithshme të Sherbimit dhe Transportit Rrugor.[1] E mban këtë post për rreth një vit dhe jep dorëheqjen më 22 tetor 2018.[2] Arsyeja e dorëheqjes së tij ishte shkaku i arrestimit të vëllait të tij Alti Isaraj, për veprat penale "trafikim të armëve dhe municioneve" dhe "shpërndarje të lëndëve narkotike.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Arben Isaraj, drejtori i ri targave e patentave në Transportin Rrugor". Gazeta Tema. 2 tetor 2017. Marrë më 27 tetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ a b "Jep dorëheqjen Drejtori i Targave dhe Patentave, vëllai iu arrestua për drogë". Ora News. 22 tetor 2018. Marrë më 27 tetor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.