Arctic Bay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Arctic Bay (kthjellim).


Arctic Bay
Ikpiarjuk - ᐃᒃᐱᐊᕐᔪᒃ
—  qytet  —
Pamje nga Arctic Bay

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Nunavut – stema Nunavut
Ndarja statistikore Rajoni Qikiqtaaluk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 73°2′11″V 85°9′9″P / 73.03639°V 85.15250°P / 73.03639; -85.15250 (Arctic Bay)Koordinatat: 73°2′11″V 85°9′9″P / 73.03639°V 85.15250°P / 73.03639; -85.15250 (Arctic Bay)
Lartësia 60 m (m.n.d)
Sipërfaqja 247,5 km2
Popullsia 690 banorë 2006
Dendësia 2,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi Postar X0A 0A0
Vendndodhja
Arctic Bay is located in Kanadaja
Arctic Bay
Arctic Bay

Arctic Bay është një qytetRajoni Qikiqtaaluk, provinca Nunavut, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 247.5 km² dhe popullsi 690 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Nunavut