Ardeuil-et-Montfauxelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ardeuil-et-Montfauxelles
Komunë
noform
Pamje nga Ardeuil-et-Montfauxelles
Vendndodhja
Ardeuil-et-Montfauxelles is located in Franca
Ardeuil-et-Montfauxelles
Ardeuil-et-Montfauxelles
49°16′05″V 4°42′25″L / 49.268055555556°V 4.7069444444444°L / 49.268055555556; 4.7069444444444Koordinatat: 49°16′05″V 4°42′25″L / 49.268055555556°V 4.7069444444444°L / 49.268055555556; 4.7069444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.28 km2
Popullsia 80 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08018


Ardeuil-et-Montfauxelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Ardeuil-et-Montfauxelles ka një popullsi prej 80 banorë dhe sipërfaqe 4.28 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ardeuil-et-Montfauxelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale